On-Page SEO چیست ؟

On-Page SEO چیست ؟ On-Page SEO که مستقیما با سئو سایت ارتباط دارد ، هنر تولید محتوای مناسب برای سلیقه کاربران و در عین حال متناسب با قوانین موتورهای جستجو است . در این مطلب به شما ایده هایی در مورد تامین محتوای متناسب با سئو سایت و اینکه چه نکاتی را باید هنگام تولید محتوا در نظر بگیرید ، ارائه می شود . روشOn-Page SEO در درجه اول کلمات کلیدی و چگونگی تولید و ارائه محتوا در وب سایت شما را مورد بررسی قرار می دهد .On-Page SEO عمدتا روی محتوای سایت ، ساختار سایت ، کلمات کلیدی که در عنوان ها و سر فصل ها استفاده می شوند ، تصاویر و لینک های داخلی و خارجی متمرکز شده است .
در این مطلب سعی می کنم که پارامتر های موثر در سئو سایت را که در روش On-Page SEO باید مورد بررسی قرار گیرند ، معرفی کنم .

On-Page SEO چیست ؟

پارامترهای سئو سایت در روش On-Page SEO کدامند ؟

۱)    دامنه : مهم ترین عامل برای موتورهای جستجو ، وجود کلمات کلیدی در نام دامنه سایت است . از سویی دیگر نام دامنه باید به گونه ای باشد که به سادگی در یادها بماند ، کوتاه باشد ، به سادگی نوشته شود و تلفظ آن نیز آسان باشد .
۲)    نام شاخه : یکی از عوامل موثر در سئو سایت آدرس زیرشاخه های دامنه است . مسیر دسترسی به پوشه ها تا حد امکان باید کوتاه باشد و سعی کنید در نام پوشه ها از کلمات کلیدی استفاده کنید .
۳)    میزبان وب : سرعت بارگذاری سایت ، پهنای باند و بالا آمدن سایت در تمام ساعات بدون بروز مشکلات و قطعی ، از عوامل بسیار مهم و موثر در سئو سایت است . یکی از دلایل مهم هم آن است که اگر خزنده های موتورهای جستجو به سایت شما سر بزنند و در دسترس نباشد ، یقینا به رتبه سایت شما صدمه خواهد خورد . بد تر از آن در مورد هاست های اشتراکی ، ممکن است همسایه بدتان ، روی سئو سایت شما تاثیر بگذارد . فرض کنید سایتی که به صورت اشتراکی با شما از یک هاست استفاده می کند یک سایت غیر اخلاقی باشد ! آش نخورده و دهان سوخته که می گویند همین است .
۴)    متا تگ توضیحات سایت : مهم ترین متا تگ موثر در سئو سایت ، متا تگ توضیحات سایت است ، چرا که گوگل از این بخش به عنوان پارامتر ثانویه در رتبه دهی ها استفاده می کند . در نوشتن این متا تگ ، مواردی را باید حتما در نظر بگیرید از جمله : کوتاه باشد و قواعد نگارشی و نکات املایی در آن رعایت شده باشد ، تنها ۱۶۰ کاراکتر باشد ، در متا تگ بیش از ۳ مرتبه از کلمات کلیدی استفاده نکنید ، افعال به صورت سوم شخص استفاده شوند و …
۵)    تگ کلمات کلیدی : این تگ نیز از عوامل موثر در سئو سایت است که در گذشته به منظور درقرار دادن کلمات کلیدی سایت در اختیار موتورهای جستجو استفاده میشد اما موتورهای جستجو این روزها از این بخش برای درک محتوای سایت استفاده می کنند . نکاتی که در نوشتن این بخش باید مد نظر قرار دهید به این شرح است : کلمات را با ویرگول از هم جدا کنید ، شکل های متفاوت املایی کلمات کلیدی را نیز درج کنید (حتی شکل های نا درست) ، شکل مفرد و جمع کلمات کلیدی را حنتما استفاده کنید و …
۶)    تگ های H : از این تگ ها برای نمایش شدت اهمیت تیترها استفاده می شود . در استفاده از این تگ ها اعتدال را رعایت کنید . همانطور که استفاده از آن ها می تواند به بالا رفتن سئو سایت شما کمک کند ، استفاده بیش از حد آن نیز ممکن است مشکل Over Optimization برای سایتتان ایجاد کند .
در نهایت مهم ترین مساله این است که مطمئن شوید سایت شما کاربر پسند و منحصر به فرد است . در این صورت حتما هم بازدیدکنندگان و مخاطبان و هم موتورهای جستجو از سایت شما راضی خواهند بود .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*