نکات مهم بررسی سئو سایت

نکات مهم بررسی سئو سایت:بعد از راه اندازی وب سایت نوبت به سئو آن می رسد تا توسط موتورهای جستجو به عنوان مورد نمونه و در صفحات اولیه (در بهترین حالت صفحه اول) به عنوان نتیجه جستجوی کلمه ای خاص نمایش داده شود.برای بررسی سئو سایت روش های گوناگونی وجود دارد که باید از تمامی آن ها برای آنالیز وب سایت خود و ارزیابی سئو سایت رقیبان استفاده کرد.

بررسی سئو سایت را آغاز کنید

فرآیند سئو زمانبر است و موفقیت در آن به تلاش مستمر و بررسی سئو سایت مداوم نیاز دارد.اگر حین انجام این پروسه بررسی سئو سایت خود و رقیبان را انجام ندهید، قادر نخواهید بود تا از تمامی طرفیت های خود به درستی استفاده کرده و نتیجه مورد نظر را کسب کنید.
بررسی سئو سایت به شما نشان می دهد که از زمان شروع به چه میزان در این کار موفق بوده اید و اینکه آیا نیازمند تغییر روش و یا سایر اقدامات هستید یا خیر !
نکته اساسی در سئو مقایسه با رقبای اصلی است که یک ملاک مهم برای نمره دادن به میزان موفقیت شما به شمار می رود.

بررسی سئو سایت (3)

نکات کلیدی بررسی سئو سایت

ابزارهایی مانند website keyword suggestion به شما کمک می کنند تا بررسی کنید که کدام کلمات کلیدی در سایت شما و مخصوصا سایت رقبایتان خوب کار می کند.حین بررسی سئو سایت، ممکن است کلمات کلیدی سودمند زیادی که پیشتر از آن ها چشم بسته و بی اهمیت شمرده بودید به شما نمایش داده شود و این نقطه عطفی است تا بهینه سازی وب سایت خود را سرعت بخشید.
علاوه بر آن، باید تراکم کلمات کلیدی رقیب هایتان را مورد بررسی قرار دهید.Keyword Density Cloud در این راه قادر است تا به شما برای گرفتن ایده کمک کند. همچنین در بررسی سئو سایت مکان کلمات کلیدی را برای بررسی فراموش نکنید.به عنوان مثال اینکه آیا کلمات کلیدی در سرفصل هستند یا در متاتگ، عکس،ULR و یا…

بررسی لینک های بازگشتی رقبا را در دستور کار قرار دهید

از دیگر قسمت های اساسی و بسیار مهم که از نظر برخی ستون فقرات رتبه در SEO است، لینک های بازگشتی هستند که در بررسی سئو سایت نیز نقش ویژه ای دارند. برای بررسی لینک های بازگشتی وب سایت رقبا به دنبال شماره، منبع، متن انکر آنها و غیره باشید،چون یک سرنخ درباره اینکه آن ها مشغول چه نوع فعالیتی هستند به دست خواهید آورد و این یعنی کلید موفقیت شما برای شناخت رقبا.در بررسی سئو سایت بعضی مواقع ممکن است ایده هایی درمورد لینک های بازگشتی بگیرید، به عنوان نمونه زمانی که میبینید رقیبان شما لینک های بازگشتی از سایت های سرشناس دارند،در حالی که شما حتی اسم آن وب سایت ها را نشنیده اید! در این خصوص نیز ابزارهای قدرتمندی وجود دارند که از جمله آن ها می توان به Backlink Anchor Text Analysis و Backlink Summary اشاره کرد.

بررسی سئو سایت (2)

در بررسی سئو سایت سایر فاکتورها را از یاد نبرید

اگرچه اهمیت کلمات کلیدی و لینک های بازگشتی در بحث سئو بر کسی پوشیده نیست و جزء ارکان اصلی این پروسه به شمار می روند، اما همه چیز فقط و فقط به آن ها ختم نمی شود. برای داشتن اطلاعات کامل درباره دلایل موفقیت رقبایتان،نیاز دارید که صفحه رتبه بندی سایت آنها را در گوگل چک کنید و ببینید که در یاهو و بینگ نیز عملکرد آن ها چگونه است.نکته اساسی و مهم دیگر برای بررسی سئو سایت ایم است که باید به تعداد صفحه های فهرست شده که رقیب هایتان دارند هم توجه کنید.

نحوه عملکرد آن ها در شبکه های اجتماعی چگونه است؟

ترافیکی که از شبکه های اجتماعی به سمت وب سایت شما سرازیر می شود، تاثیر شگرفی بر روی بهبود رتبه وب سایت دارد، به نحوی که اندکی بعد از انجام این فعالیت و سپس بررسی سئو سایت،به اهمیت آن پی خواهید برد. به وب سایت های بوک مارک اصلی نگاهی بیندازید تا ببینید آیا رقیبانتان در آنجا مطلبی دارند یا خیر و در صورت مثبت بودن جواب، میزان رضایت کاربران از محتوای تولیدی آن ها چقدر است.

برای ارزیابی تخصصی سئو سایت خود و رقیبانتان، با ما تماس بگیرید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*