اهمیت قرار دادن عکس در متن

هر متنی که در دل یک وب سایت قرار می گیرد، به طور حتم متشکل از تعدادی پاراگراف به همراه فایل های رسانه ای است.حال قرار دادن عکس در متن، قسمتی جدا نشدنی از بخش فایل های رسانه ای است که بدون وجود آن، استفاده از بهترین صنایع ادبی در ساختار نوشتار و همچنین حرفه ای ترین مطالب روز، آن طور که باید بازدهی نخواهد داشت، چون بدون استفاده از عکس، متن جلوه بصری خود را از دست داده و جذابیتی برای کاربر نخواهد داشت.

قرار دادن عکس در متن

قرار دادن عکس در متن و تاثیر آن در وب سایت

قرار دادن عکس در متن، آن هم موارد مرتبط، علاوه بر اینکه کاربر را به خواندن مطلب دعوت می کند، فهم و هضم آن را نیز ساده تر می کند.اما این کار تنها به منظور جذب مستقیم مخاطب صورت نمی گیرد، بلکه هدفی دیگر ورای آن قرار دارد.
استفاده از عکس در متن به طور ویژه مورد توجه موتورهای جستجو قرار می گیرد که نتیجه آن جذب غیر مستقیم مخاطب خواهد بود.زمانی که تصویری را در وب سایت قرار می دهید، باید آن را برای موتورهای جستجو، مخصوصا گوگل بهینه کنید.

نخستین اهمیت قرار دادن عکس در متن

اگر خود را به جای یک کاربر عادی بگذارید، خواهید دید که در زمان جستجوی عنوانی در گوگل، تمایل زیادی به گشت و گذار در تب ” Images ” دارید! قرار دادن عکس در متن این امکان را می دهد تا در نتایج این صفحه نیز ظاهر شده و به این وسیله هم ترافیک قابل توجهی به سمت وب سایت خود سرازیر کنید.

تصاویر مرتبط یا غیرمرتبط؟

اگرچه روبات های موتورهای جستجو قادر به شناسایی ماهیت عکس نبوده و تنها به صرف تگ های قرار داده شده در آن ها به رندرینگ می پردازند، اما مجددا خود را به جای یک کاربر بگذارید که یا از طریق مشاهده عکسی در گوگل و یا از راه های دیگر به وبسایت شما پای گذاشته است.درست مانند زمانی که موردی را در گوگل جستجو کرده و در صفحه انتخاب شده ردپایی از مطلب مورد نظرتان یافت نمی شود، چه حسی به شما دست می دهد؟!

قرار دادن عکس در متن
قرار دادن عکس در متن به این صورت حس استفاده ابزاری را به کاربر القا می کند که بدون توجه به نیاز آن ها و صرفا برای افزایش بازدید خود، وقت آن ها را تلف کرده اید.
چگونه بک لینک حرفه ای بسازیم؟

استفاده از تگ alt برای قرار دادن عکس در متن

توجه داشته باشید که اساسی ترین قسمت قرار دادن عکس در متن استفاده از تگ alt به زبان سلیس فارسی است!
کاربرد مهمی که این کار دارد این است که اگر به هر دلیلی تصویر مورد نظر بارگذاری نشود، این متن به جای آن نمایش داده شده و کاربر متوجه می شود که در اینجا یک عکس مرتبط با عنوان نوشته شده در تگ وجود دارد.
همچنین، طبق مطلب ذکر شده در بالا، موتوهای جستجو نمی توانند ماهیت یک عکس را شناسایی کنند، از این رو متن مربوطه را مورد بررسی قرار می دهند.
از این رو باید گفت که تگ alt برای قرار دادن عکس در متن، مهمتر از نام تصویر بوده و بصورت اساسی تصویر را برای گوگل معرفی و بهینه می کند.

حجم را هنگام قرار دادن عکس در متن رعایت کنید

همانطور که در مطلب آیا زمان باز شدن (Load) وب سایت عاملی مهم در رنک آن است؟ به بررسی پرداختیم، این موردی بسیاری اساسی برای بهینه سازی وب سایت به شمار می رود که ارتباط تنگاتنگی با قرار دادن عکس در متن دارد، چون همانطوری که می دانید متن، هر اندازه هم طولانی، حجم زیادی ندارد و این عکس ها و سایر فایل های رسانه ای هستند که زمان بارگذاری وب سایت را تعیین می کنند.
پس هنگام قرار دادن عکس در متن حتما تا حد ممکن حجم آن ها را کاهش دهید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*