تاثیر تگ های عنوان بر سئو سایت

تاثیر تگ های عنوان بر سئو سایت : همه ما بارها و بارها در هنگام وب گردی با صفحات گوناگونی روبرو شده ایم که از چیدمان متفاوتی برخوردار بوده اند . در برخی از این صفحات تیترها برجسته تر ، پاراگراف ها مشخص و بخش های متفاوت نوشته از یکدیگر جدا هستند و در برخی از صفحات نوشته ها با فونت یکدست و زیر هم قرار دارند . در این مطلب می خواهم شما را با استفاده از تگ های عنوان و تاثیر آن ها بر سئو سایت آشنا کنم .

تاثیر تگ های عنوان بر سئو سایت

تگ عنوان چیست ؟

به تگ های HTML که از H1 تا H6 ادامه دارند ، تگ عنوان گفته می شود . به این صورت که هرچه عدد نوشته شده جلوی H کوچکتر و به ۱ نزدیکتر باشد ، سایز نوشته در صفحه بزرگ تر است . از تگ های عنوان برای برجسته سازی عناوین و تیتر ها استفاده می شود .
استفاده از تگ های عنوان ، علاوه بر آنکه باعث بوجود آمدن ظاهر مناسب ، مرتب و کاربر پسند برای وب سایت می شود ، به بهبود سئو سایت نیز کمک خواهد نمود .
برچسب های هدر یا عنوان به کاربر برای یافتن محتوای مورد نظرش کمک  می کند . کاربران با مشاهده عنوان اصلی که با H1 مشخص می شود ، نسبت به موضوع ذهنیتی پیدا می کنند . سایر تگ ها به کاربران کمک می کند تا بخش هایی که به آن ها علاقمند هستند را مطالعه نمایند و اگر نیاز به مطالعه بخش بخشی از نوشته ندارند از آن صرف نظر کنند .
موتورهای جستجو توانایی بررسی ارتباط میان برچسب های عنوان با سایر بخش ها را دارند . بعلاوه موتورهای جستجو به کاربران اهمیت فراوان می دهند و تجربه ثابت کرده که کاربران به صفحاتی که در آن ها از برچسب های عنوان استفاده شده ، بیشترعلاقه دارند . همچنین گوگل برای تعیین درصد استفا ه از کلمات کلیدی درمتن از این تگ ها استفاده می کند . در نتیجه استفاده از برچسب های عنوان تاثیر قابل توجهی روی سئو سایت دارد .

تاثیر تگ های عنوان بر سئو سایت

نکاتی در رابطه با استفاده از برچسب های عنوان

۱)    تنها از یک تگ H1 در متن استفاده کنید مگر آنکه برای استفاده مجدد از آن دلیل مشخصی داشته باشید . چرا که استفاده بیش از حد از تگ H1 سبب سردر گمی موتورهای جستجو می گردد .
۲)    برچسب تگ های عنوان و به خصوص برچسب H1 را با کلمات بی ربط پر نکنید .
۳)    از تگ ها به ترتیب استفاده کنید . مثلا اگر به جای آنکه بعد از تگ H1 ، تگ   H2را در متن قرار دهیم ، تگ H3  استفاده کنید بر سئو سایت شما تاثیر منفی خواهید داشت .
۴)    در تگ های عنوان بیش از حد از کلمات کلیدی استفاده نکنید . این کار بر سئو سایت شما تاثیر منفی می گذارد .
۵)    هرگز از تگ های عنوان به صورت مخفی استفاده نکنید . این کار بر سئو سایت شما چند برا بر بیشتر از متن ساده مخفی شده تاثیر منفی خواهد گذاشت .
۶)    کلمات کلیدی مهم را در تگ های   H1و H2 قرار دهید .

همانطور که در بالا هم اشاره شد استفاده از تگ های عنوان برای سئو سایت بسیار اهمیت دارد ، در نتیجه حتما از آن ها استفاده نمایید . اما در صورتی که سایز این تگ ها نسبت به کلیات سایت شما بسیار بزرگ تر است و نوششته ها را بهم می ریزد ، می توانید به سادگی با اعمال تغییرات در کدهای CSS سایت خود ، سایز آن ها را کوچکتر نمایید .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*