اصول ابتدایی سئو پیش از طراحی سایت

پس از اینکه وب سایت خود را راه اندازی کردید،اگر اصول اولیه سئو را رعایت نکرده و فقط به زرق و برق دار کردن سایت و همچنین تولید محتواهای جذاب مبادرت کنید،فعالیت هایتان بی نتیجه خواهد ماند،چون از موتورهای جستجو هیچ ورودی ندارید.هر چقدر هم که وب سایت شما از نظر ظاهر شکیل و زیبا و از نظر محتوا جامع و کامل باشد، جستجوگرهای اینترنت هرگز آن را پیدا نخواهند کرد.
مواردی هستند که قبل از آپلود یک سایت باید آن ها را رعایت کنید و در این صورت موتورهای جستجو می توانند وب سایت شما را سریع ‌تر ایندکس نمایند.موارد زیر را برای وب سایت های تازه راه اندازه شده رعایت کنید :

نوشتن آدرس صفحه (url) با استفاده از کلمات کلیدی
هر صفحه سایت شما یک آدرس منحصربفرد دارد که در ساختار آن می بایست با استفاده از کلمات کلیدی محتوای صفحه را به طور تیتروار مشخص کنید که این کلمات باید با خط تیره از یکدیگر جدا شوند.این مورد به کاربران و مخصوصا موتورهای جستجو کمک می ‌کند تا با دیدن URL متوجه محتوای آن صفحه شوند.

متا تگ عنوان،توضیحات و سرتیترهای H1 تا H6
همانطور که گفتیم هر صفحه محتوای خاص خود را دارد،پس متا تگ عنوان این صفحات نیز باید غیر تکراری و دارای کلمات کلیدی باشد زیرا یکی از مولفه های اساسی گوگل جهت افزایش پیج رنک عنوان صفحات است.
همچنین توجه کنید که سقف اندازه متا تگ توضیحات حدود ۱۵۰ کاراکتر است.
علاوه بر آن توجه کنید تا حتماً از تگ‌های H1 تا H6 در صفحات سایت استفاده نمایید چون این تگ سبب می شود تا گوگل محتوای شما را سریع ‌تر ایندکس نماید.دقت کنید که حداکثر یک تگ H1 در صفحه مجاز می ‌باشد ولی در مورد H2 بهتر است سرتیترهای مطالب با این تگ مشخص شود.

استفاده از تگ Alt برای محتواهایی که از Flash استفاده می‌نمایند
اگرچه مدتی است که مرگ فلش به طور رسمی اعلام شده است و استفاده از آن روز به روز منسوخ تر می شود،ولی اگر شما هنوز در وب سایت خود از Flash استفاده می ‌کنید برای معرفی محتوا به موتورهای جستجو از تگ Alt استفاده کنید.در نظر داشته باشید اگر سایت شما Flash بوده و از آن طرف از تگ Alt استفاده نمی‌کنید،نباید انتظار ایندکس شدن توسط موتورهای جستجو را داشته باشید.همچنین دقت کنید اگر کل سایت شما با ۱۰ لینک به صورت فلش پیاده ، گوگل کل آن را به عنوان یک صفحه شناسایی می ‌نماید.

نصب کردن گوگل آنالیتیک
این کار یکی از مهمترین عوامل ابتدایی است که حتما باید در اولین فرصت به انجام آن مبادرت ورزید،چون به شما این امکان را می‌دهد تا طریقه ورود کاربران به سایت و صفحاتی که بازدید نموده‌اند را ردیابی کنید.

داشتن نقشه سایت به صورت XML
داشنن نقشه سایت XML کمک شایانی به معرفی صفحات به موتورهای جستجو می کند.
برای این کار می توانید از XML Sitemap Generator که ابزاری ساده برای ایجاد سریع نقشه سایت به صورت XML است استفاده کرده و سپس آن را حتما در Google Webmaster Tool ثبت کنید.

برطرف کردن اشتباهات دسترسی
شما باید به موتورهای جستجو این اجازه را بدهید تا به همه صفحات وب سایت شما دسترسی داشته باشند.دو روش برای جلوگیری از خطاهای دسترسی وجود دارد :
– اگر یک سایت در حال بروز رسانی دارید،حتما صفحات قدیم را با استفاده از ۳۰۱ redirects به صفحات جدید ری دایرکت کنید.
– همچنین وقتی که کاربر در سایت به مشکلی برخورد می کند، خطای ۴۰۴ به وی نشان داده می شود.پس یک صفحه طراحی کنید که شامل لوگو و لینک‌ های مهم سایت باشد و زمانی که کاربر با خطای ۴۰۴ مواجه شد این صفحه را با پیغام خطا نمایش دهد.با اینکار یه نقشه راه به کاربر برای پیدا کردن مقصد مورد نظرش در سایتتان داده اید.

تمرکز بر شبکه های اجتماعی
فعالیت در شبکه های اجتماعی به قدری اهمیت دارد که از همان روزهای ابتدایی باید برای وب سایت خود در شبکه های اجتماعی گوناگون حساب کاربری ایجاد و تبلیغات خود را در آن جا آغاز کنید تا بتوانید برای خود نام و نشانی کسب کنید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*