آیا مطالب تکراری در سئو سایت تاثیر منفی می گذارد؟

آیا مطالب تکراری در سئو سایت تاثیر منفی می گذارد؟:اهمیت بهبود وضعیت وب سایت در موتورهای جستجو بعد از طراحی بر کسی پوشیده نیست.شما باید برای جذب مخاطب بیشتر، ابتدا نظر موتورهای جستجو را جلب کنید، چون میزان اعتماد کاربران به موتورهای جستجو فراتر از حد تصور است.آن ها وب سایتی را که موتورهای جستجو در صفحه اول خود و جزء مطالب برتر نشان می دهند، هرچند بسیار ساده باشد، به یک وب سایت با طراحی حرفه ای که هیچ نام و نشانی از آن در موتورهای جستجو نظیر گوگل یافت نمی شود ترجیح می دهند.اما چگونه وضعیت خود را بهبود ببخشیم؟تاثیر مطالب تکراری در سئو سایت چگونه خواهد بود؟
روش کار موتورهای جستجو چگونه است؟

رویکرد کاربران به مطالب تکراری در سئو سایت

مسئله نحوه برخورد با مطالب تکراری در سئو سایت، جزء موضوعات بسیار مهمی است که در حوزه سئو مطرح شده و تقریبا ذهن تمامی وبمسترها را به خود مشغول کرده است.

مطالب تکراری در سئو سایت
همانطور که می دانید موتورهای جستجو مخصوصا گوگل، با دست و دل بازی فراوان و بخشندگی غیر قابل توصیف، دیگران را به اتباشته کردن دیتابیس های خود تشویق کرده و اهمیت غنی شدن منابع خود را همواره متذکر می شوند.از طرفی تولید محتوای تازه و بکر شاید کار سختی باشد و برخی ترجیح بدهند برای جلب توجه موتورهای جستجو دست به دامان مطالب تکراری شده و صرفا با تکیه بر کمیت (نه کیفیت) در غنی سازی دیتابیس های موتورهای جستجو سهیم باشند.
اما اگر بخواهیم صادقانه برخورد کنیم، برای این عمل” انباشه کردن اطلاعات اضافی ” بهتر از ” غنی سازی ” خواهد بود، اینطور نیست؟
روش های ارزیابی سئو سایت رقیبان

پاسخ گوگل در مورد مطالب تکراری در سئو سایت چیست؟

مدیر ارشد گوگل،Matt Cutts ، در جواب به سوال مطرح شده و برای رفع ابهام از این موضوع که ” تاثیر مطالب تکراری بر نتایج جستجو چیست؟ ” با اطمینان اعلام کرد که به هیچ عنوان دلیلی برای نگرانی وجود نداره و در صورت وجود مطالب تکراری در یک سایت و البته اسپم نبودن آن ها، نهایت اتفاقی که می افتد این است که گوگل نهایتا صفحات تکراری (نه مطلب اصلی) را از نتایج خود حذف خواهد کرد.یعنی نه تاثیری مثبت و نه تاثیری منفی برای شما!

مطالب تکراری در سئو سایت
فراموش نکنید که کلید اصلی این بیانیه، ” اسپم ” نبودن مطالب تکراری در سئو سایت است.

بهبود وضعیت سئو با مطالب جدید یا تکراری؟!؟

توجه داشته باشید که این نوشته در واقع در مورد مطالب تکراری موجود در یک وب سایت بحث میکنه و منظور اصلا کپی کردن عینی مطالب یک وبسایت دیگر نیست. ما در مورد مسئله دوم و این سوال که آیا با اینکار مشکلی برای شما پیش خواهد آمد یا نه بحث نمی کنیم، چون با دانش خود می توانیم بگوییم که به طور حتم این دسته از مطالب تکراری در سئو سایت شما افتضاحی به بار می آورند که به سختی جبران خواهد شد!

مطالب تکراری در سئو سایت
گفتنی است علاوه بر اینکه این کار از نظر اخلاقی درست نیست، گوگل به شدت در مورد آن حساسیت نشان می دهد و برای مرتکب آن شدیدترین عواقب را در نظر خواهد گرفت.

نتیجه گیری در مورد مطالب تکراری در سئو سایت

تمامی موتورهای جستجو مخصوصا گوگل، تمام تلاش خود را برای نمایش بهترین نتایج به جستجوگران و حذف مطالب تکراری و اسپم از نتایج متمرکز کرده اند.اما در نظر داشته باشید که اگر پیش از این هنگام تولید یک محتوای جدید نگران شناسایی مطلب در برچسب ها و دسته های مختلف به عنوان موردی تکراری بوده اید، فقط لحظات خود را در استرس و نگران بیهوده از جریمه شدن توسط گوگل سپری کرده اید! مطالب تکراری در سئو سایت همیشه تاثیر منفی ندارند، اگرچه تاثیر مثبت قابل توجهی هم نخواهند داشت.
اهمیت سئو در موفقیت کسب و کار
استفاده بیهوده و بی دلیل از کلمات اصلی در مطالب و یا به کار بردن برچسب ها و دسته بندی های زیاد در آن ها، از این جهت که در ایندکس شدن های بیهوده استمرار می ورزید، به شناسایی توسط گوگل و حذف شدن موارد مربوطه منتهی خواهد شد.
اما اگر در این کار زیاده روی کنید، با شناسایی شدن به عنوان یک تولید کننده اسپم، عواقب بسیار بدی را تجربه خواهید کرد، یعنی خشم گوگل!

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*