افزایش بازدید وب سایت بدون کمک موتورهای جستجو

بیشتر وب مسترها امروزه تمامی فعالیت خود را بر روی موتورهای جستجو مخصوصا گوگل متمرکز کرده اند، به طوری که به طور کامل متکی به آن بوده و هیچ پشتوانه دیگری ندارند.اگرچه قدرت گوگل و اهمیت آن در بحث سئو بر کسی پوشیده نیست، اما در هر صورت نباید به طوری صد در صدی بر روی آن متمرکز شده و از فعالیت در سایر زمینه ها عقب ماند.

افزایش بازدید وب سایت بدون کمک موتورهای جستجو
این روال تا جایی پیش رفته که برخی فکر می کنند هیچ راه دیگری جز بهبود وضعیت در موتورهای جستجو وجود ندارد.

افزایش بازدید وب سایت بدون موتورهای جستجو نیز ممکن است!

این سوال که آیا تمامی وب سایت ها به سئو نیازمندند؟ ممکن است برای شما نیز تبدیل به یک دغدغه شده باشد، اما آیا این موضوع تنها به قرار گرفتن در نتیایج برتر موتورهای جستجو خلاصه می شود؟
منظور از فکر کردن به سایر روش ها، به دنبال فعالیت در سایر موتورهای جستجو بودن نیست، بلکه به امتحان کردن سایر روش ها اشاره می کند.
یک ضرب المثل که بسیار نیز در این مورد صادق است می گوید : ” تمام پول خود را در یک جیب نگذارید ”
چون اگر همان جیب را بزنند دیگری پولی برای شما باقی نخواهد ماند.

تنها به یک منبع متکی نباشید

مورد ذکر در بالا اتفاقی در حد حدس و گمان و محتمل در آینده نیست، بلکه چندین بار تاکنون اتفاق افتاده است.به عنوان مثال اتفاقی که در الگوریتم گوگل و پاندای سئو کار در سال ۲۰۱۱ رخ داد، موجب شد تا بسیاری از وب سایت ها به دلیل تغییر روند کاری گوگل، رتبه خود را در صفحات اول گوگل از دست داده و به قعر جدول تنزل پیدا کنند.
بسیاری از شرکت ها در اثر اتفاق یاد شده تجارت خود را از دست دادند.

افزایش بازدید وب سایت بدون کمک موتورهای جستجو
پس نیازی نیست که نمامی وقت خود را برای یافتن جواب این مطلب که روش کار موتورهای جستجو چگونه است؟ صرف کنید، بلکه باید به دنبال سایر راهکارها باشید.

گذاشتن نظر در انجمن ها و وبلاگ ها

به طور حتم وبلاگ ها و انجمن های بسیار بزرگی وجود دارند که روزانه پذیرای بازدیدکنندگان زیادی هستند، وبلاگ ها و انجمن هایی که در حوزه تخصصی شما فعالیت می کنند! حال مشارکت در این وب سایت ها با وجود هزینه بر نبودن، سوددهی خوبی برای شما خواهد داشت، به طوری که با قرار دادن نظرات مفید در وبلاگ ها و نوشتن مطالب کاربردی و آموزش های تخصصی در انجمن ها بازدیدکنندگان زیادی را به سوی وب سایت خود جذب خواهید کرد.

حضور در سایت های پرسش و پاسخ

پاسخ دادن به سوالات در سایت های پرسش و پاسخ مثل Yahoo Answers از دیگر روش های بسیار کاربردی برای جذب مخاطب بدون نیاز به موتورهای جستجو است.انجمن ها و وبلاگ های فعال در حوزه تخصصی خودرا پیدا کنید و در جستجوی رفع مشکل دیگران برآیید. این کار علاوه بر اخلاقی بودن بخاطر حل مشکل دیگران، شما را به عنوان یک وب مستر حرفه ای به دیگران معرفی می کند و در نتیجه آن کاربران سوال کننده برای یافت راه حل سایر مشکلات خود بر روی لینکی که شما در پوفایل خود قرار داده اید کلیک می کنند!
بسیار دیده شده که در برخی از انجمن ها برخی از کاربران به صورت نامی آشنا برای سایرین در آمده اند که همگان آن ها را شناخته و برای حل مشکل خود روی آن ها حساب باز می کنند.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*