چگونه بازاریابی اینستاگرام به راه بیندازیم؟

اگرچه هنوز که هنوز است بازاریابی ایمیلی جزء یکی از مهمترین روش های بازاریابی آنلاین به شمار می رود که تمامی مشاغل از آن استفاده می کنند، با این وجود رفته رفته میزان تاثیز گذاری خود را از دست می دهد و روش های دیگری همچون بازاریابی اینستاگرام جای آن را می گیرند.میزان استفاده از شبکه های اجتماعی به طور روز افزونی در حال افزایش است و کمتر کاربری پیدا می شود که حداقل در یک یا دو رسانه اجتماعی حضور فعال نداشته باشد.یکی از مهمترین این شبکه ها اینستاگرام است که به خوبی جای خود را در میان تمامی مردم دنیا باز کرده است.

در میان روش های مختلف موجود چرا بازاریابی اینستاگرام

اگر عینک یک فرد صاحب کسب و کار را برداشته و با چشم یک کاربر عادی به دنیای مجازی نگاه کنید، میبینید که حتی خود شما ممکن است روزی چند مرتبه به اینستاگرام خود سر بزنید، اما هفته ای یک بار هم ایمیل خود را چک نکنید!شاید این در مورد شما صادق نباشد، اما در دید کلی و طبق آمار به دست آمده قضیه کاملا به این روال است.با گسترش استفاده از گوشی های هوشمند و به تبع آن پدید آمدن شبکه های اجتماعی موبایلی همچون تگرام، اینستاگرام و… محل های ذکر شده به بهترین مکان برای تبلیغات بدل شده اند، چون پیام های شما توسط افراد بیشتری و به تعداد دفعات بیشتری دیده خواهند شد.در این میان بازاریابی اینستاگرام جایگاه ویژه ای یافته است.

بازاریابی اینستاگرام

بازاریابی اینستاگرام بهترین گزینه در میان شبکه های اجتماعی

اگر از دوستان و آشنایان خود نیز پرس و جو کنید متوجه خواهید شد که در بین تمام رسانه های اجتماعی اینستاگرام از محبوبیت و کاربرد بیشتری برخوردار است. اینستاگرام در میان بیش از ۳۰۰ میلیون کاربر خود در تمامی کره زمین، بیش از ۲۰۰ میلیون کابر فعال دارد که نشان دهنده میزان محبوبیت آن در میان اقشار مختلف مردم است که بازاریابی اینستاگرام را تبدیل به بهترین ایده کرده است.دانستن این نکته خالی از لطف نیست که طبق آخرین آمار حدود ۲۰ میلیارد تصویر در اینستاگرام وجود دارد که تقریبا برای هر فرد روی این کره ی خاکی ۳ تصویر!
اینستاگرام محلی بسیار پربازدید برای تبلیغات رایگان شما است و همین امر بازاریابی اینستاگرام را تبدیل به بهترین روش کرده است.

تامل بیشتر برای انتخاب عکس در بازاریابی اینستاگرام

مجددا خود را به جای یک کاربر بگذارید.روزانه تعداد عکس های زیادی توسط صفحاتی که دنبال کرده اید برای شما به نمایش در می آیند، اما تعداد معدودی از آن ها توجه شما را جلب کرده و سبب مکث و تامل کوتاه شما بر روی آن ها می شوند.فراموش نکنید که برای ایجاد کنجکاوی در تصاویر راه های زیادی وجود دارد. به عنوان نمونه می توانید در زوایای نامعقول از محصولات خود عکس بگیرید، افکت های گوناگونی بر روی آن ها پیاده کنید و…

بازاریابی اینستاگرام
البته فراموش نکنید که زیاده روی در این موارد به طور حتم کاربران را خسته خواهد کرد و نتیجه عکس از بازاریابی اینستاگرام خواهید گرفت، پس تعادل را حفط کنید.

Bio قویتر، گرفتن تعداد فالوور بیشتر

بسیار دیده می شود که کاربران به خیال واهی برای به دست اوردن فالوور بیشتر اقدام به نوشتن توضیحات و متون کلیشه ای در قسمت توضیحات مربوط به اکانت خود، (Bio) می کنند.بهتر است برای نگرفتن نتیجه عکس یعنی آنفالو شدن توسط افرادی که پیشتر شما را دنبال کرده اند از انجام این کار خود داری کرده و در عوض تنها به مخاطبان بگوئید که چرا باید شما را فالو کنند و با فالو کردن شما چه مزیتی به دست می آورند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*