افزایش قدرت ایندکس شدن مطالب

به طور حتم هر شخصی که حتی کمی با مباحث مربوط به سئو آشنایی داشته باشد، یکی از مهمترین بخش های آن را ایندکس بهتر مطالب و در نتیجه قرار گرفتن در صدر جستجوها می داند.ممکن است یک مطلب در خصوص یک کلمه کلیدی توسط چند وب سایت منتشر شود، اما این ایندکس مطالب است که تمایز آن ها را مشخص می نماید.در ادامه به بررسی روش هایی که به ایندکس بهتر مطالب کمک می کنند خواهیم پرداخت.

چگونه ایندکس مطالب را به بهترین وجه ممکن انجام دهیم؟

به عنوان اولین اقدام حتما وب سایت خود را در بخش وبمستر گوگل و بینگ ثبت کنید.وبمستر گوگل امکانات فوق العاده ای را به شما ارائه می کند.اگر که هنوز با نحوه کردن با آن آشنایی ندارید، در روزهای آتی طی چندین مطلب نحوه کار کردن با قسمت های مختلف آن را نیز برای شما قرار خواهیم داد.
در ادامه به ذکر فعالیت ها و بایدها و نبایدهایی که به ایندکس هرچه بهتر مطالب وبسایت شما کمک خواهند کرد می پردازیم.

ایندکس مطالب

تنها به صفحه اصلی لینک ندهید

برخی از افراد در لینک دهی به مطالب خود فقط صفحه اصلی را هدف قرار می دهند، غافل از اینکه این کار در دراز مدت ممکن است امتیاز منفی نیز برای آن ها دربر داشته باشد.
پس لینک دهی به صفحه اصلی را تنها یک بار در هر مطلب انجام دهید و حتما به صفحات داخلی و مطالب و دسته های آن ها نیز لینک بدهید تا ایندکس وب سایت به بهترین وجه ممکن صورت بگیرد.توجه داشته باشید که نباید در این کار زیاده روی صورت بگیرد، چون در این صورت باز هم امتیازی منفی در عوض امتیاز مثبت توسط گوگل برای شما در نظر گرفته خواهد شد.در یک مطلب ۳۰۰ کلمه ای، درج ۳ یا ۴ لینک کافی به نظر می رسد.

ایندکس مطالب

فعالیت پرشور در شبکه های اجتماعی

استفاده از شبکه های اجتماعی یکی از سریع ترین راه های بالا بردن قدرت ایندکس وب سایت شما به شمار می رود.فیس بوک، توئیتر، گوگل پلاس و… مواردی هستند که برای بهبود وضعیت خود می توانید بر روی آن ها حساب باز کنید.همچنین شبکه های اجتماعی داخلی زیادی وجود دارند که می توانید از آن ها نیز کمک بگیرید، اما تاثیری که شبکه های اجتماعی یاد شده در بالا بر روی ایندکس مطالب شما می گذارند، با شبکه های اجتماعی داخلی ایران قابل مقایسه نیست.
digg مورد دیگری است که برای کمک به شما آماده است، چون محلی است که همه در آن حضور پیدا کرده و چیزهای جدید که در اینترنت پیدا کردند را به اشتراک میگذارند.
حال ثبت یک لینک در digg به سرعت ایندکس مطالب در موتورهای جستجو کمک شایانی خواهد کرد.شما اگر سایتی جدید طراحی کرده و یا به تولید مطلبی جدید در آن پرداختید، حتما باید آن(ها) را در وب سایت های مذکور به اشتراک بگذارید.

لینک داخلی

در بالا به ذکر اهمیت قرار دادن لینک های سایر مطالب خود در دل مطلب جدید ایجاد شده پرداختیم.حال قدم بعدی قرار دادن لینک این مطلب در دل مطالب قبلی است که کمک شایانی به ایندکس آن خواهد کرد.مطالب منتشر شده قبلی خود را ویرایش کرده و لینک این مطلب را در دل آن ها قرار دهید.قراموش نکنید که مطلب مذکور را با عنوان آن لینک دارد کنید، نه به صورت ” اینجا کلیک کنید ” و …

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*