روش کار موتورهای جستجو چگونه است؟

روش کار موتور های جستجو:برای موفقیت در کسب و کار، حضور فعال در دنیای مجازی و ارتقاء تجارت الکرونیک امروزه یک کلید اساسی و مهم به شمار می رود که چشم پوشی از آن عقب ماندن از رقبا را در پی خواهد داشت.حال یکی از اصلی ترین فاکتورهای تعیین کننده در این موضوع، تعداد بازدیدکنندگان وب سایت بعد از طراحی آن است.اگر کاربری مطالب شما را نبیند، طراحی سایت بازدهی خاصی برای شما نخواهد داشت.در این صورت شما نیاز دارید تا روش کار موتورهای جستجو را بدانید.

دانستن روش کار موتورهای جستجو، کلید موفقیت شما

وب سایتی که هیچ کاربری از آن بازدید نمی کند، جز بار مالی بیهوده ثمره دیگری نخواهد داشت! شما با دانستن روش کار موتورهای جستجو خواهید توانست وب سایت خود را از مرگ نجات داده و جانی دوباره به آن ببخشید.فراموش نکنید که بیشتر کاربران، از موتورهای جستجو به عنوان ابزار اصلی برای یافتن موارد مورد نظر خود (شامل کالاهای مختلف، سرویس های گوناگون و یا اخبار روز و…) استفاده می کنند و بدون دانستن روش کار موتورهای جستجو و در ادامه عدم ثبت سایت در آن ها، بهترین، زیباترین و حرفه ای ترین وب سایت هم در میان انبوه وب سایت های موجود دنیا محو خواهد شد.، چون دسترسی خاصی بدان وجود ندارد.

روش کار موتورهای جستجو

نکته اول در روش کار موتورهای جستجو

در نظر داشته باشید که تعداد زیادی از کاربران، به طور روزانه جستجوهای گوناگونی را در زمینه های مختلف انجام داده و به دنبال و به دریافت خدمات، خرید کالا و یا مطالب مورد نظر خود در وب سایت ها هستند که از نکات مهم بررسی سئو سایت به شمار رفته و درصد بسیار بالا و قابل توجهی از ترافیک هدفمند را موتورهای جستجو سبب می شوند، و اینجاست که اهمیت دانستن روش کار موتورهای جستجو برای همگام سازی با آن ها مشخص می شود.آمار کسب شده نشان می دهند که رتبه های بیشتر از ۳۰، ترافیک پایینی از موتورهای جستجو دارند.

آمار های رسمی نشان می دهند که

سه نتیجه اول نشان داده شده بیشترین جذب ترافیک را دارند و اکثریت کاربران خدمت مورد نظر خود را از یکی از سه مورد ابتدایی نشان داده شده در نتیجه جستجو موتورهای جستجو دریافت می کنند.اما مورد اول جایگاهی ویژه دارد، به طوری که قرار گرفتن در جایگاه نخست سبب گرفتن حدود ۳۳% ترافیک مربوط به نتیجه جستجو کلمه کلیدی معین خواهد شد.

روش کار موتورهای جستجو
همچنین بد نیست بدانید که تنها ۱۰ درصد از کاربران به صفحه دوم نتایج جستجو مراجعه می کنند و حدود۹۰ درصد کاربران حتما یکی از سایت های رتبه یک تا ده را انتخاب خواهند کرد.
اصطلاحات رایج مرتبط با سئو

جایگاه شما در نتایج، متضمن اعتبار شما خواهد بود

طبق آمار کسب شده وب سایتی که در نتیجه اول کلمه کلیدی معینی می ایستد، اعتبار خاصی در ذهن حدود یک سوم کاربران پیدا می کند.کاربران دیگر به موتور جستجوی گوگل اعتماد بسیار بالایی پیدا کرده اند و موردی را که گوگل به عنوان مورد برتر معرفی می کند، به عنوان برترین قبول کرده و به آن اعتماد خواهند کرد.
در هر صورت بهتر است با روش کار موتورهای جستجو آشنا شوید تا بتوانید دراین رقابت سنگین پیروزی را از آن خود کنید.

مراحل مختلف روش کار موتورهای جستجو

روش کار موتورهای جستجو را می توان به سه بخش کلی زیر تقسیم کرد.اگرچه روال کار آن ها بسیار پیچیده تر از آن است که در دل مجموعه بندی جای بگیرد، اما برای درک بهتر و داشتن یک دید کلی از نحوه کار آن ها دسته بندی زیر صورت گرفته است:
جمع آوری کننده داده ها (اسپایدر)، بایگانی کننده اطلاعات (ایندکسر)، تحلیلگر درخواست کاربر

مرحله نخست

جمع آوری کننده داده (اسپایدر,روبوت) آن بخش از موتورهای جستجو است که کار جمع آوری داده مورد نیاز آن را به عهده دارد.در واقع اسپایدر با سر زدن به صفحات مختلف، محتوای آن ها را می خواند و داده مورد نیازش را جمع آوری می کند و در اختیار سایر بخش های موتور جست و جو قرار می دهد.

بایگانی کننده اطلاعات

در این مرحله که قدم دوم و مکمل قسمت قبلی است، تمام داده جمع آوری شده توسط اسپایدر در اختیار ایندکسر قرار می گیرد، سپس بعد از تجزیه و تحلیل کردن داده ها، اطلاعات را به تکه های متفاوتی تقسیم می کند.
بد نیست بدانید که در تجزیه و تحلیل صفحه ارسال اطلاعات حجم آن ها کلمات موجود در آن و این که صفحه چه زمانی بروزرسانی شده است تعیین می شوند.

تحلیلگر درخواست کاربر

در بخش سوم و نهایی بر اساس کلمه مورد نظر کاربر تمامی صفحات مرتبط در پایگاه داده مشخص شده و بعد عمل رتبه بندی از بیشترین ارتباط تا کمترین ارتباط با موضوع مطرح شده به عنوان نتایج جست وجو به کاربر نشان داده می شود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*