اشتباهات متداول در بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو

همانطور که می دانید طراحی یک وب سایت بدون بهینه سازی آن برای موتورهای جستجو،کاری از جز رها کردن چندین صفحه میان میلیون ها صفحه وب سایت موجود در اینترنت نخواهد بود.پس بعد از طراحی یک وب سایت شما نیاز دارید تا ترافیک خود را از طریق دریافت ورودی های بیشتر از موتورهای جستجو افزایش دهید.با این حال ممکن است در این راه برخی از اشتباهات رایج را مرتکب شوید که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.شما با برطرف کردن این عوامل خواهید توانست دلایل عدم موفقیت خود در بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو را دریابید.

استفاده ناصحیح از کلمات کلیدی
انتخاب کلمات کلیدی عمومی و بی ارتباط با اهداف صفحه،از جمله اشتباهاتی است که برخی از صاحبان وب سایت ها مرتکب آن می شوند.این عامل نه تنها سبب جذب ترافیک به صفحه مربوطه نمی شود،بلکه تاثیر منفی بر روی آن صفحه و در نتیجه کل وب سایت خواهد گذاشت.برای انتخاب کلمات کلیدی مناسب بهتر است تا به ازای هر صد کلمه نوشته شده،یکی را به عنوان کلمه کلیدی انتخاب کنید.
علاوه بر آن مطمئن شوید که کلمه کلیدی انتخابی بر روی ترافیک سایت شما تاثیر مثبت دارد،پس به سراغ کلمات کلیدی که برای کسب رتبه های برتر در آن ها رقابت شدیدی وجود دارد نروید

استفاده بیش از حد از چند کلمه کلیدی
در نظر داشته باشید تکرار کلمه کلیدی در محتوای سایت از مواردی است که موتورهای جستجو را به امتیاز دهی به سایت شما تشویق می کند،اما اگر این تکرار در یک صفحه زیاد باشد تمام ربات‌های موتورهای جستجو در مواجهه با صفحه مربوطه آن را به عنوان اسپمر شناخته و به صفحه امتیاز منفی می ‌دهند.
پس تلاش برای بهینه سازی با کلمات کلیدی غیر مرتبط و همچنین استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی نتیجه معکوس بر روی تلاش شما خواهد داشت.

استفاده از یک کلمه کلیدی خاص برای چند صفحه
با انجام این کار در واقع شما به جای رقابت با سایر وب سایت ها، بین صفحات خود رقابت ایجاد کرده اید.پس برای صفحات مختلف سایت خود لیستی از کلمات کلیدی را ایجاد کرده و سپس برای هر صفحه کلمه کلیدی جداگانه ای را اختصاص دهید.

استفاده نادرست از تگ‌های HTML

عدم آشنایی به تگ‌های HTML بروز یک فاجعه در بهینه سازی وب سایت شما را سبب خواهد شد.برای جلوگیری از این مشکل یا رفع آن موارد زیر را بررسی کنید:
– از دادن اجازه به تمامی صفحات مهم سایت خود برای ایندکس شدن مطمئن شوید.توجه داشته باشید که با استفاده از Meta Name Robots یا robots.txt برای این کار مانعی قرار نداده اید.
– مطمئن شوید که کد HTML شما بهینه است و تگ شکسته ای ندارید.

محتوای تکراری
اگرچه بروز رسانی منظم وب سایت از جمله عواملی است که موتورهای جستجو امتیاز بسیار زیادی به آن می دهند،اما آن طرف قضیه را هم مد نظر داشته باشید.
موتورهای جستجو به پربار شدن اطلاعات خود اهمیت زیادی داده و از مطالب تکراری بیزارند.پس با استفاده از مطالب سایر وب سایت ها اقدام به بروزرسانی وب سایت خود نکنید.بروزرسانی منظم یک عامل بسیار مهم به شمار می رود،اما نه به هر قیمتی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*