۵ راهکار سئو برای وبلاگ فروشگاه های اینترنتی

۵ راهکار سئو برای وبلاگ فروشگاه های اینترنتی : همانطور که می دانید امروزه بحث سئو برای بالا بردن سایت ها بسیار داغ است و فروشگاه های اینترنتی نیز از این امکان مستثنا نیستند. هر فروشگاه اینترنتی لازم است که یک وبلاگ برای خود داشته باشد حال چه فروشگاه کوچک با محصولات کم و یا بزرگ باشد.
در اینجا باید به سایتهای فروشگاهی بزرگ نیز خاطر نشان کرد که داشتن وبلاگ برای آنها ضروری تر است زیرا مشتریان با یک بار دیدن جنس آن را نخواهند خرید و حداقل باید چندین بار آن را ببینند تا برای خرید آن اقدام کنند.
حال برای آنکه سایت شما را گوگل بالا ببرد باید برای آن محتوای مناسب و هدفمند تهیه کنید تا فروش محصولاتتان نیز بیشتر شود.

در اینجا ما ۵ روش را به شما معرفی می کنیم تا وبلاگ شما بهینه شود:

محتوای مفید و طولانی

تولید محتوا در وبلاگ بسیار مهم است و برای تاثیر بیشتر لازم است که این محتوا مداوم و مفید باشد. رقابت برای فروش یک محصول در فروشگاه های اینترنتی بسیار زیاد است به همین دلیل هرچه بیشتر در مورد آن محصول مطالب آموزنده و مفید بنویسید شانس شما در فروش آن محصول هم بیشتر خواهد شد.
گوگل به موضوعات و مطالبی که محتوای مفید و بالای ۱۰۰۰ کلمه داشته باشند بیشتر اهمیت می دهد و به آنها علاقه دارد و هرچه مطالب با ارزش تر و طولانی باشند شانس بالا بردن سایت هم بیشتر است.

نوشتن محتوای بیشتر

برای اینکه بتوانید سایت خود را بیشتر از سایر رقیبان خود بالا ببرید باید محتوای بیشتری تولید و منتشر کنید.
هر سایت فروشگاهی برای محصولات خود باید بین ۱۶ تا ۲۰ محتوا در ماه منتشر کند تا ترافیک سایت خود را بالا ببرد. پس سعی کنید در ماه بیشترین تعداد مطالب مفید و آموزنده را منتشر کنید.

لینک گذاری در پست های داخلی

یکی از مهمترین تکنیکهای سئو سایت گذاشتن لینک در پست های خودتان است که بسیار دسته کم گرفته می شود.
بیشتر افراد می خواهند در سایت های خارجی بک لینک های متعدد بگذارند در حالی که قدرت وبلاگ خود را دسته کم می گیرند.
غالبا بسیاری از افراد حاضر نیستد که به صفحات محصولات شما لینک بدهند ولی اگر شما آن ها را به صفحه مقاله خود لینک بدهید و از آنجا به صفحات محصول خود آنگاه تاثیر بیشتری را در بازدید از صفحه محصول خود خواهید دید.

لینک دادن متقابل برای دیگران

به منظور اینکه لینک های شما در وبلاگ دیگران کلیک شود کم است ولی اگر شما در وبلاگ خود قسمتی را برای لینک دادن به دیگران در نظر بگیرید میبینید که ترافیک وبلاگتان نیز بیشتر می شود و این مساوی با بالا رفتن بازدید محصولات شما است.
برای اینکه افراد در وبلاگ شما به سمت مقالاتتان کشیده شوند باید وقت مناسبی برای تولید این محتوا بگذارید تا از کیفیت بالایی برخوردار باشند. ۹۰% از فروشگاه هایی که وبلاگ دارند از حجم ترافیک بیشتری نسبت به فروشگاه هایی که وبلاگ ندارند برخوردار هستند.

پست هایی با طرز فکر کاربران قرار دهید

بسیاری از افراد در گوگل هنگام تایپ چیزی که نیاز دارند آن را به صورت سوالی مطرح می کنند. به عنوان مثال اگر شما یک سایت لوازم صوتی خانگی داشته باشید مردم ممکن است عبارت ” بهترین برند سینمای خوانواده چیست؟” را جستجو کنند.
شما قطعا نمیتواندی در فروشگاه خود از این جمله استفاده کنید ولی می توانید مقاله ای در این مورد بنویسید و هر کدام از محصولات خود را تجزیه و تحلیل کنید تا این محتوا حجم ترافیکی سایت شما را افزایش دهند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*