سئو ویکی پدیا

استراتژی های سئو سایت ویکی پدیا : برای یادگیری سئو کردن سایت ابتدا باید در مورد نحوه و تکنیک سئو سایت های معروف و معتبر و مورد علاقه google مانند yahoo , Wikipedia , …. تحقیق کرده و روش ها و ترفند هایی که برای بالا بردن رتبه خود کرده اند را بررسی کنیم . این کمک بزرگی به ما می کند تا نواقص و کاستی های سایت خود را بشناسیم و آن ها را برای سئو داخلی سایت رفع کنیم . در این جا به بررسی استراتژی های سئو داخلی ویکی پدیا می پردازیم تا شما بتوانید آن را در سایت خود پیاده سازی کنید و آموزش سئو این سایت را یاد بگیرید.

سئو ویکی پدیا

سایت ویکی پدیا با طراحی سایت منحصر بفرد از محبوب ترین سایت ها بوده به طوری که می توانید ببینید که در جستجوی اکثر کلمات کلیدی در گوگل در رتبه اول قرار دارد . نه تنها کلمات کلیدی فارسی و انگلیسی بلکه به هر زبانی در گوگل جستجو کنید حتما یک مورد از سایت های یافت شده و اکثرا اولین رتبه ، سایت ویکی پدیا را مشاهده می کنید . محبوبیت ویکی پدیا برای تبدیل شدن به یک سایت خاص به مقالات و محتوای بسیار خوب آن است که هر کاربری می تواند مطالب موجود در آن را ادیت کند و یا مطلب جدیدی بگذارد که این کار به نوبه خود باعث به روز و بهینه شدن این سایت می شود . با وجود تعداد بسیار زیاد بازدید کننده این سایت ، به نظر می رسد که از بهترین استراتژی سئو برای خود استفاده می کند اما برخی موارد که شامل مسائل فرهنگی و سیاسی سایت می تواند باعث ایجاد مشکل در بهینه سازی سایت ویکی پدیا شود .
ویکی پدیا سیاست های دقیقی برای لینک های اسپم به دست آورده است ، به طوری که حتی لینک سایت های خارجی مربوط به بسیاری از مقالات مرتبط را حذف کرده است .
مورد بعدی در این زمینه مدل تگ ها می باشد که در بعضی مواقع باعث مخفی شدن آن ها در موتور های جستجو می شود که این هدف استفاده از ویکی پدیا در قسمت های مختلف هر استراتژی سئو است .

سئو ویکی پدیا

دلایل دیگر قرار گرفتن ویکی پدیا در صفحه اول گوگل :

• از سایت های محبوب و معتبر بک لینک دارد .
• نرم افزار آن به خوبی طراحی شده است .
• در صفحات خود از تصویر استفاده کرده است .
• در قسمت محتوا به دیگر صفحات لینک می دهد .
• زمان ماندگاری یک کاربر را در صفحه با استفاده از سایر لینک ها افزایش دهد .
• محتوای آن بسیار کامل بوده و دارای جزئیات بسیار می باشد .
• پویا بودن سایت و امکان ویرایش و یا اصلاح مطالب در هر لحظه .
• اسپم های موجود در سایت را از بین می برد .
• از لینک های طبیعی در سایت های دیگر استفاده می کند .

اهمیت nofollow در سئو سایت ویکی پدیا

به دلیل داشتن مشخصات عجیب و غریب ویکی پدیا تبدیل کردن آن به اولین منبع هدفی که کاربر به آن مراجعه می کند از مهم ترین اهداف آن می باشد . به همین دلیل ارزش nofollow در بک لینک هایی که به مقاله مورد نظر می دهد مورد توجه است . با اضافه کردن یک متا تگ خاص در لینک html ، برنامه های خزندگان وب سایت توانایی crawl کردن لینک در موتور های جستجو را از دست می دهند.
اگر در این زمیته تازه کار هستید به دو مورد زیر توجه کنید :
• چگونگی وارد کردن ویژگی nofollow به لینک ها
• فهمیدن مفهوم nofollow و dofollow

این مفهوم تقریبا بدون خطاست و خزندگان وب از تمام موتورهای جستجو آن را دنبال می کنند . و تا زمانی که همه این لینک های اضافی در ویکی پدیا شامل راهنما هایی به سایت های ویکی مدیا دیگر باشد ، با ارزش nofollow کد گذاری می شود ، این بک لینک ها توانایی ترفیع دادن وب سایت هایی که با آن کار می کنند را ندارند . این اقدام تکثیر لینک های مقاله های ویکی پدیا را محدود می کند .

تشریفات اداری و فرهنگی ویکی پدیا

در داخل سیاست های یک وب سایت نگه داری لینک های اضافی مانند لینک های مربوط به مقاله ها برای تعدادی که بیشترین استفاده و کارایی و مرتبط بودن به موضوع سایت را دارند تعداد بک لینک های آن ها در طول زمان حفظ می شود . بعضی از ادیتور ها در ویکی پدیا به دنبال ریشه کن کردن اسپم ها و ارزش گذاری روی محتویات ارائه شده و همچنین در صورت امکان اضافه کردن بک لینک های دیگر به سایت می باشند .
بعضی اوقات ارائه دهنده مقاله برای آن یک متن لینک فرای حد عادی به عنوان سند مقاله اس قرار می دهد ، اما از ویکی پدیا حذف می شود اما نه به خاطر نامناسب بودن ، بلکه به دلیل گیج کننده و استاندارد نبودن آن.

بلک لیست در ویکی پدیا

به عنوان یک مقیاس شدید در ویکی پدیا ، وب سایت های بدنام که به عنوان دزد لینک شناسایی می شوند توسط مدیران این سایت ممنوع و حذف می شوند .
سیاست nofollow ناشی از این حادثه این است که تا زمان جبران خسارت خود و اصلاح وب سایت در هر کلیک مربوط به آن از بلک لیست ویکی پدیا خارج نمی شود و هیچ گونه لینکی به آن وارد نمی شود حتی اگر سند آن قابل ارجاع باشد . تنها راه گریز سایت از بلک لیست انجام دادن تمام خواسته های سایت مورد نظر می باشد .
ترویج یک وب سایت با اتصال پیوند های آن در ویکی پدیا بیهوده است ، زیرا آن را به عنوان موارد ذکر شده در قسمتی از سایت نمایش می دهد .
سیاست ها و اداب و رسوم سخت این اطمینان را می دهد که هیچ لینکی با کوچکترین اشاره به دستور کار تبلیغاتی ، به مدت زیاد زنده نمی ماند مگر به کمک ویکی پدیا که قصد نگه داشتن آن را به عنوان یک منبع خالص از دانش بشری داشته باشد .

شما باید دربهینه سازی on-page سایت خود چند مورد از روش های سئو سایت ویکی پدیا را برای اطمینان از محبوب شدن و کارامدی آن به کار ببرید .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*